Sokol volá orla!

6. června 2015 v 17:09 | Prakticky - nepraktická |  Postřehy odjinud

MŠ a drvaci

Jelikož momentálně trávím pracovní dny v MŠ v Jablunkově (v rámci praxe rekvalifikačního kurzu), mám mnohdy možnost vrátit se do dětských let, například když pomáhám dětem postavit co nejvyšší věž z dřevěných kostek, nebo modelujeme zvířátka z plastelíny, případně při stavění puzzlí a stavebnic. Taky se dostanu k nejrůznějším akcím, jako je například Den matek, maňáskové divadelní představení, nebo, jako právě minulé úterý, sokolnické vystoupení.

Sokolníka, který k MŠ přijel, jsem už párkrát viděla, jednou jako žákyně ZŠ a pak také během doprovodného programu vozatajských závodů v Dolní Lomné. Vzhledem k této skutečnosti snad mohu říci, že ačkoli jeho vystoupení již znám, vždy se skvěle bavím. Úžasně se bavily také děti, kterým byli velmi poutavě, místy vtipně a humorně představeni draví ptáci.
Celkem se jednalo o osm druhů: sokol, výr velký, káně harrisovo, kondor havranovitý, poštolka, sova pálená, orel skalní a orel bělohlavý.

Do průběhu programu byly zapojovány i děti, v některých případech dokonce i učitelky. Celá akce trvala zhruba hodinu a půl, děti se bavily a odpovídaly na mnohdy záludné otázky. Například na sokolníkův dotaz, proč musí mít sokol na hlavě čepičku, odpovídaly sborově "aby mu nebyla zima na hlavu." No je to logické, že? Když neustále dětem připomínáme, aby nosily čepice, protože jinak jim bude zima na hlavu a budou nemocné...

Děti si mohly pohladit výra a ten jim předvedl, jak umí otáčet hlavu a mávat křídly. Největší radost byla z káněte harrisova, které prolétalo těsně nad našimi hlavami a pak z kondora, procházejícího se přímo mezi dětmi.


Prakticky - nepraktická

PS.: Dneska byl v Jablunkově Bleší trh, kde jsem se měla ukázat. Neukázala jsem se tam a tímto se omlouvám jisté osobě, která mě tam hledala, ale našla "pouze" mou sestru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama