Den dětí; 30. 5. 2015

2. června 2015 v 14:30 | Prakticky - nepraktická |  Naši mazlíčci

Na ZKO Jablunkov bylo opravdu rušno

Cvičák v Jablunkově navštěvujeme (dobře, chodí tam hlavně sestra) od té doby, co jsme si pořídili psa. Kynologie sestru nadchla natolik, že přešla od přání zvládat psa k přání zvládnout zkoušky a účastnit se závodů.
Parta kynologů je tam skvělá a kromě výcviku psů téměř bravurně zvládají i organizaci poměrně velké akce, jakou Den dětí bezesporu je.Oproti minulým ročníkům se letos smilovalo počasí a zapršelo jenom trošku. Lidem to evidentně nezabránilo v tom, aby přišli a tak byl konečný součet dětí okolo 130.
Zdarma pro ně byl nachystán skákací hrad (ve tvaru krávy), trampolína, párek na opékání, cukrová vata, malá hračka za splněné "úkoly": jízda na koni, střílení z luku a ze vzduchovky, hod granátem, kruhem a balónkem. Dále nějaké pití a samozřejmě program.

Ten začal ukázkou výcviku poslušnosti, kde se předvedlo 5 psů a jejich páníčkové. K vidění byly klasické cviky, jako sedni a lehni, ale také náročnější cviky, jako odložení za pochodu (pes jde u nohy, na povel si lehne, zatímco psovod pokračuje v chůzi).


Po skupinové ukázce následovala individuální vystoupení. Předváděly se nejrůznější metody výcviku, i to, jaké všemožné kousky jsou psi schopní se naučit.

Konec programu patřil, již tradičně, obraně. Ta je divácky nejpopulárnější a díky předchozí domluvě s figurantem i fotograficky nejúspěšnější. :D Ne že bych se s ostatními nedomlouvala, ale oni ve víru událostí a nervozity na jakoukoli domluvu úplně zapoměli...Na závěr akce se losovala tombola, jejíž lístky se prodávaly během dne. Díky mnoha sponzorům z Jablunkova i z Návsí byla opět velmi bohatá a rozmanitá (od laků na nehty, přes balík briket a dorty až ke stolním hrám, poukazům na vyjížďky kočárem a dětské sedačky).
Jediná škoda, že tento rok nemohli přijet celníci se svými psy, aby předvedli vyhledávání drog a zbraní.
Také jedna výtka k organizaci... někdo špatně odhadnul, kolik piva bude potřeba, takže už okolo čtvrté odpoledne nebylo co čepovat...

Nezbývá, než doufat, že i příští ročník bude minimálně stejně vydařený, co se organizace i počasí týče.

Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama