Úhlavní nepřítel

12. dubna 2015 v 14:30 | Prakticky - nepraktická |  Kočičí deníček

Vysavač - splozenec pekelnýMám doma kocoura - poseru... Jednou se lekne babičky vcházející do dveří, jindy pouhého rychlejšího pohybu (a to ho nikdy nikdo nebil, neproháněl a ani nijak jinak neubližoval - snad kromě koupání :D).
Ale nic není tak strašné, jako když se vytáhne vysavač. Jen ten peklostroj vidí, honem se utíká schovat co možná nejdál od něj. :D Jako... na jednu stranu, taky vysavače nemusím, ale abych takhle vyváděla, to zrovna taky ne.
No jakmile zapojím pekelný vynález do zásuvky a zapnu, kocour, jako by se vypařil, nebo jako by na sebe vzal neviditelný plášť - zmizí a objeví se až ve chvíli, kdy je vysavač uklizen zpět do komory a dveře jsou bezpečně zavřené, což osobně zkouší skokem na kliku.

Konečně se mi podařilo dostat Kamalovo línání pod kontrolu (aspoň doufám), takže už se nebojím, že když ho pohladím, zůstane mi na ruce srst, jako bych byla kočkodlak. Taky ranní budíček jsme vyladili, místo skoku na hlavu/břicho/bok/záda, mi zavrní do ucha a pacičkou pohlaví po tváři - no není to slaďouš? Smějící se

Den už tráví jako dospělý kocour: spánek - lov - jídlo - spánek.
Tenhle režim funguje na všechny kočky bez rozdílů. Mrkající Spí, pak loví (to se dá nahradit hrou - vždy kočku nechte hračku "ulovit", aby měla i nadále chuť si hrát... to, že má kočka jak se říká, dost, poznáte tak, že si lehne na bok), po úspěšném lovu přichází logicky jídlo. No a po jídle si dáme všichni rádi dvacet, no ne?

Tento jeho denní režim se mi vcelku hodí, když k tomu přidám ještě fakt, že dospělá kočka spí nějakých 12 - 16 hodin denně. Táta se totiž konečně rozhodl, že něco udělá s dřevinami na naší zahradě, keré si (v některých případech) i 20 let jen tak rostly, jak se jim zachtělo... Jednu starou jabloň jsme odstranili úplně, další prošly radikálním ořezáním (no, kalvadosu letos moc nebude). Větve jsme spálili - byla to vatra jako na čarodějnici - na uhlících jsme opekli letošní první párky. Kocour mezitím spokojeně spal.

Nedávno jsem zjistila, že jsem si ho pořádně rozežrala na kvalitních granulích a konzervách (objevila jsem konzervu s nejkratším složením, jaké jsem kdy četla, cituji: "ryby a další výrobky z ryb (z toho tuňák/sardinky 100%), minerální látky"). V obchodě jsem na to koukala, četla to asi 3x dokola, než jsem tomu opravdu uvěřila. 400g vyjde zhruba na 40 Kč, takže poměr cena/kvalita je podle mě v pohodě.
Každopádně, nedávno jsem na oběd dělala kuřecí čínu. Zbylo mi trochu čistého masa, tak jsem si říkala, že udělám kocourovi radost. Do misky jsem mu tedy dala syrové kuřecí maso... Kamal přišel, čuchnul k tomu, požužlal to, vyplivl a odešel...! Pak jsem se dozvěděla, že už odmítnul i kus kvalitní šunky. Hlavně, že granule cpe, jako bych ho snad nekrmila... Nevděčník. Pak že jsou zvířata krmená pouze granulemi o něco ochuzena či ošizena.


Taky pravda, aspoň nežebrá u stolu a nekrade jídlo... i když, výjimky se taky stávají.

Uvažuju, že bych mohla zkusit Kamala naučit aportovat. Za balónkem běhá, jako divý, hlavně za tím skákacím, v tlamičce ho taky umí nosit, ještě ho naučit, aby míček přinesl mě a ne že ho hodí do misky s vodou (what?!). Ale základ máme, to je hlavní.

Tak tedy, ať vám kočky jdou,
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama