Trable s cukrem

14. února 2015 v 14:54 | Prakticky - nepraktická |  Výtvory umělecké

Jak chronický lenoch k práci přišel

Ačkoli jsem chtěla tuto rubriku původně věnovat pouze a jedině mým uměleckým dílům stvořeným na papíře tužkou či barvami, rozhodla jsem se udělat výjimku (kterou mi snad odpustíte).
Jak už napovídají nadpisy, půjde o pečení. Ale ne jen tak ledajaké pečení, rovnou pečení dortů. Ne, neděste se, nebudu svůj blog zahlcovat recepty, vzhledem k tomu, že ty jsou právě z internetu, všechny si případní zájemci jednoduše dohledají.
Jen stručně popíšu, jak jsem se k tomu dostala a jaké katastrofy mě při tom potkaly.

Do této rubriky jsem článek umístila proto, že si myslím, že i cukrařina je umění. Abyste dokázali nazdobit zákusky, dorty nebo třeba jenom koláčky, potřebujete
1. pevné nervy,
2. umělecké vlohy,
3. šikovnost,
4. fůru času.
Podobné nároky má i umění (ať už výtvarné, či hudební), takže striktní zastánci mi prominou nebo tento článek nedočtou, zbytek nechť se dobře baví. :)

Vzhledem k mé lenosti a zároveň úspěchu ve škole si všichni (včetně mě) mysleli, že se budu manuální práci vyhýbat minimálně půlkilometrovým obloukem. No, do roku 2015 to tak i vypadalo. Po úspěšně složené maturitě jsem se vydala na křivolakou cestu vysokoškoláka. Ta ale nevyšla. Nebudu to rozebírat, nemíním se tady nikomu vyplakávat na rameno.
Z dlouhé chvíle jsem se nějakým podivuhodným způsobem rozhodla zkusit upéct dort (snad na uklidnění pocuchaných nervů všech okolo mě). Při tomto prvním pokusu mi asistovala babička (seděla a dohlížela na to, aby nevybouchla kuchyň :D). Až pozdě jsme si uvědomily, že nemáme dortovou formu. Nenapadlo nás nic jiného, než korpus upéct v pekáči. Ale řeknu vám jednu věc. Byl moc hezký a hrozně dobrý. Ze šlehání pařížského krému (20 minut) mi sice málem upadla ruka, ale utvrdila jsem se v tom, že sladké pečení je to, co mě baví.

Tento první pokus vypadal takto:

Chutnal dobře, takže na vzhled si nikdo nestěžoval. :D

Druhý pokus přišel v lednu. Narozeniny (ne moje). Dlouho jsem vymýšlela, co ostavenci vymyslet, ale vzhledem k tomu, že mě absolutně nic nenapadalo (a lyžování v Alpách mu vážně nezaplatím), došlo na kompromis a pekl se dort. Tentokrát v dortové formě (už žádný pekáč). A poprvé úplně sama.
Překvapivě se mi podivuhodně dařilo... do doby, než jsem vytáhla korpus z trouby. Byl nízký. Žalostně nízký. Při pohledu na formu a dodatek u receptu "těsto do formy o průměru 24 cm", jsem zjistila, kde se stala chyba. Forma je moc velká... Vzhledem k tomu, že ingredience nejsou nejlevnější, volám sponzorovi, aby mi posvětil pečení druhého korpusu.
A teď krém. V plánu je jahodový a máslový. Jahodový se vyvedl bez větších obtíží, když nepočítám hrudky v pudinku (těch jsem se nakonec taky zbavila). Následuje plnění korpusu. Druhý krém. Bez problémů... když nepočítám fakt, že mám dva krémy, ale kvůli dvěma korpusům potřebuju krémy tři...
Znovu volám, potřebuju vanilkový pudink a máslo.
Největší problém byl nakonec se zdobením a potažením dortu. Potahová čokoláda (domácí) se hrozně drolila, fondán se lepil (přes veškerou snahu a kilo moučkového cukru), no nakonec jsem to nějak zvládla a dort vypadal takto:


Třetí pokus byl na další rodinnou oslavu - opět narozeniny. Naivně jsem si říkala, že tentokrát už to protstě nijak nepokazím. Do formy jsem nalila dvojitou dávku těsta... Po vytažení z trouby jsem se zděsila. Korpus byl sice vyšší, než předešlý pokus, ale stále to nebylo ono. Koukám do receptu, kde se stala chyba. Nacházím ji poměrně rychle, v poznámce, že je to těsto na "nízký korpus do formy o průměru 24 cm."
Ale s velkým vypětím sil se mi podařilo ho dvakrát přeříznout. Mám v plánu dva krémy: pařížský a čokoládovo-šlehačkový s třešněmi. Jako první dělám pařížský krém a vzhledem k tomu, že už s ním mám skušenost, nic se nepokazilo. Problém přišel se šlehačkou. Krásně se mi vyšlehala do tuha (nad hlavu bych si ji ale nedala), pro jistotu v ní byl i ztužovač. Rozpustila jsem si bílou čokoládu (korpus byl kakaový, pařížský krém je tmavý, chtěla jsem i něco světlého), jenže když jsem ji zamíchala do šlehačky, úplně se mi roztekla a tak jsem běžela k internetu a snažila se situaci zachránit...
S potažením dortu fondánem (domácím, nejsem lemra, abych ho kupovala) mi naštěstí pomohl otec, jinak bych se u toho asi uvstekala. :D
Dort jsem chtěla ozdobit obarvenou bílou čokoládou. Barvivo ale nebarvilo tak, jak mělo a můj první pokus barvené čokolády se zdrcnul. Nakonec jsem na dort prostě nalila bílou čokoládu a sprostě ji nabarvila vodou s barvivem (po zatuhnutí).


Zobáček se mi přes veškerou snahu trochu roztekl, no co se dá dělat... Nutno dodat, že třešně v druhém krému většina strávníků identifikovala jako borůvky... Rozhodla jsem se nebrat to osobně. :)

Myslím, že jako příklad evoluce jsem obstála, uvidíme, zda mi to taky k něčemu bude. Cukrařina mě vážně chytla, uvažuju o nějakém kurzu :).


Ty se, kocoure, vůbec neozývej, věčně tě krmím i kapsičkama...

Sladko až za ušima přeje
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terry Lennox Terry Lennox | 15. února 2015 v 16:49 | Reagovat

Dortíky vypadají zdobně a chutně:-). Že by kariéra cukrářky:-)? Až budu mít narozky, nějaký si objednám. P.S. Miluji marmeládu!

2 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 15. února 2015 v 16:53 | Reagovat

[1]: Ahoj,
kariéra cukrářky by se mi opravdu líbila, jen se musím ještě dost zlepšit. :). Na dortu se ale určitě můžeme dohodnout, tedy pokud nějak vyřešíme dopravu (bydlím na Jablunkovsku, blízko polsko-slovensko-českých hranic).
A s marmeládou nemám problém, máme plno domácí. :D

3 Terry Lennox Terry Lennox | 15. února 2015 v 17:40 | Reagovat

Když je marmeláda, navíc domácí, dopravu vyřešíme:-). Jablunkov? Ten znám:-)! Bydlíš přímo ve městě?

4 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 15. února 2015 v 18:06 | Reagovat

[3]: Ne, bydlím kousek za Jablunkovem ;).

5 Terry Lennox Terry Lennox | 15. února 2015 v 18:23 | Reagovat

Tak jo, ty záhadná:-). Nebudu tě tahat za fusekli:-). Jen jsem zvědavý, kdopak to vlastně komentuje můj jablečný blog:-). Takže ještě jednou díky. Ať ti to píše. Tvůj kočičí blog je moc sympatický...

6 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 15. února 2015 v 18:29 | Reagovat

[5]: Jsem prostě opatrná ;) a upřímně, vyhledávala jsem si, kdo neznámý mi to tady píše a jak jsem zjistila, tak až tak neznámý není. :D

7 Terry Lennox Terry Lennox | 15. února 2015 v 18:41 | Reagovat

Jsi chytré děvče:-). Věděl jsem, že na to hned přijdeš:-). Raději jsem se přiznal:-). Ale stejně mě to zajímá:-)

8 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 15. února 2015 v 18:49 | Reagovat

[7]: Tož, jo je džyvčyn od Jablunkova, co je třeba vjyncej vědžeč? :D

9 Terry Lennox Terry Lennox | 15. února 2015 v 18:57 | Reagovat

Tež prowda. Niebedym se pytać, ale bedym raczy pisać:-). Jak to bedziesz czytać:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama