Kočky by kupovaly myši

2. února 2015 v 10:01 | Prakticky - nepraktická |  Kočičí deníček

Granule: reklama vs. realita


Tématem krmiv pro kočky jsem se zde už několikrát zabývala, například v článku Můj pohled na věc - čtvrtá část. Myslím si ale, že jde o téma natolik závažné a důležité, že je třeba jej trochu víc rozebrat.

Nejprve bych chtěla upozornit na to, že ani rada prodavačky v obchodě nemusí být dobrá, často doporučují často prodávané výrobky. Mohu doporučit orientaci dle obsahu masa (u dospělých koček), pokud se vám nezdá cena, zkuste si ji přepočítat na denní dávku, možná budete překvapení. Jak na to naleznete v článku Kdo si hraje, nezlobí.
Také rada od veterináře může být zavádějící, někteří mají totiž dohodu s výrobcem, který mu dodává krmivo za to, že ho doporučí svým pacientům.

Rozhodla jsem se tedy ztrávit trochu svého času srovnáním několika různých granulí.
Seřadila jsem je dle obsahu masa (v případě shody dle abecedy), cenu jsem přepočítala na denní dávku. Informace jsem si zjišťovala na internetu, v různých obchodech se cena může lišit.
Typ granulí jsem se snažila vybírat tak, aby si byly co nejpodobnější (většinou kuřecí nebo drůbeží příchuť). Denní dávku jsem počítala 50g na den, na každém pytli by ale měla být napsána doporučená denní dávka dle váhy kočky, reálný výsledek tak může být trošku jiný.

NázevObsah masa
1Orijen Cataž 80%11 Kč
2Acana Cat Grasslands70%8 Kč
3N&D Low Grain Cat Adult chicken&pomegranate36%7 Kč
4Calibra cat Adult 3434%7 Kč
5Brit Premium Cat Adult33%5 Kč
6Fitmin kočka Hairball Solution32%6 Kč
7Happy Cat Adult Atlantik-Lachs32%6 Kč
8Ontario Adult32%5 Kč
9Test of the Wild Canyon River Feline32%7 Kč
10Arden Grange Cat with fresh chicken&potato31% *9 Kč
11Nutram Adult Cat31% *9 Kč
12Artemis Fresh Mix Feline Formula30%12 Kč
13Royal Canin INDOOR27%8 Kč
14Pro Plan Adult **21%8 Kč
15Perfekt Fit Active18%6 Kč
16Felix Crunchy&Soft **10%7 Kč
17Friskies Cat suché kuřecí **10%4 Kč
18Whiskas Adult **8%4 Kč
19Hill's Feline Dry Adult Rabbit7% *13 Kč
20Catessy Adult drůbeží směs6,5% *3 Kč
21Kitekat s kuřetem a zeleninou **4%3 Kč
22Delikan cat Coctailneuvedeno3 Kč
23Pitti Cats Dinnerneuvedeno2 Kč


* maso uvedeno jako masová moučka
** znáte z reklamy


Ano, Kamale, mají tu drzost v televizi pustit reklamu se spokojeně vrnícími koťátky a kočkami po tom, co sežraly něco, co by výrobce sám nenaservíroval ani jako ptačí zob...

Toliko ke granulím, v příštím článku se podíváme na mokré krmivo, tedy na kapsičky a konzervy pro kočky. Doufám, že jsem vás příliš nezarazila svou tabulkou, i když, některé informace byly zarážející i pro mě, hlavně co se ceny týká.
Výrobky, které jsem zde uvedla, zdaleka nejsou všechny, které na trhu existují, ale snad to jako reprezentativní vzorek stačí. Zařadila jsem tam známé i neznámé značky, kvalitní i ty méně dobré, pro trochu šoku i dvě, které (aspoň dle informací na internetu) vůbec neuvádějí obsah masa. Některé, ačkoli se tváří, že vyrábějí s čerstvých surovin, používají ve skutečnosti moučku a jiné se v reklamách chlubí svou "kvalitou" ovšam pravda leží někde mezi lupou a obalem krmiva.

Těším se příště,
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama