Chlupy všude

26. února 2015 v 10:07 | Prakticky - nepraktická |  Kočičí deníček

Přehazujeme na letní sestřih
Naposledy jsem se s kočičím deníčkem ozvala 2. 2. 2015. V té době jsem ještě netušila, jaká katastrofa se na mě valí! Už dlouho jsem měla v plánu koupit pro kocoura furminátor, ale vždy, když bylo nějak extrémně potřeba, půjčila jsem si hřeben od naší Sendy.
Ke koupi jsem se dokopala teprve nedávno a hlavním důvodem byl fakt, že Kamal začal opravdu hodně línat. Asi už mu bylo v zimním kožichu moc horko. Předpokládala jsem sice, že to přijde až někdy v polovině března, ale stalo se. Dokud jsem měla doma pouze obyčejný kartáč, vyčesávala jsem kocoura aspoň 3x denně a moc velký účinek na jeho ochlupování čehokoli, čeho se jen dotkl, to stejně nemělo.
Váleček na odstraňování žmolů a nečistot z oblečení jsme doma přejmenovali na "odchlupovač" a nakoupili do zásoby náhradní válce. Po tom, co mi můj už málem vymodlený furminátor přišel, se situace trochu zlepšila. Pořádně jsem Kamiho vyčesala (k jeho velké nelibosti) a po dvou dnech z něho vyšlo tolik chlupů, že by z toho byl kožich pro minimálně jednu další kočku...

Nehádej se se mnou, jinak nebude konzerva!

Další věc, už je to dva měsíce od kastrace, kdy si všichni říkali, že se konečně trochu uklidní... Neřekla bych, že se jakkoli uklidnil, furt skáče po dveřích (myslí si, že na nich sedí moucha - je tam kousek odloupnuté barvy), lítá po domě, jako smyslů zbavený a když zase jednou odněkud vytáhl polštářek se šantou kočičí... no koukněte se sami :D:
Co dodat... snad jen to, že zábavnější, než sledovat tyhle jeho záchvaty šílenství, je lákat ho na tzv. prasátka, tedy odrazy světla, většinou na zdi.

Kočky mají úžasně vyvinutou představivost, takže když například loví myš a už svou potenciální kořist vidí, vybavuje se jim chuť myši. Kočka je pak tak natěšená, že mnohdy začne klapat zubama, naprázdno žvýkat nebo tak nějak pomrukovat (nevím, jak ten zvuk jinak nazvat :D).
Můj kocour tohle dělá, když si s ním hraju a někam položím hračku. V zápalu hry už se vidí, jak hračku "uloví" a začne klapat zubama... a já se dusím smíchem. Když se snažil ulovit prasátko na zdi, bylo to ještě lepší. :D

Hodně zábavy s vašimi domácími mazlíčky přeje
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 26. února 2015 v 10:13 | Reagovat

skvelé fotky :) pekný blog .)

2 Terry Lennox Terry Lennox | 26. února 2015 v 20:42 | Reagovat

Bacha na toxoplasmozu:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama