Výlety se psem - horská chata Polanka

25. ledna 2015 v 16:42 | Prakticky - nepraktická |  Naši mazlíčci

Na oběd psa nepustí

Dnes jsme se vypravili na výlet na horskou chatu Polanka.

Přestože vytrvale sněží a místy panují poměrně nepříjemné povětrnostní podmínky, považuji to za velmi podařený výlet. Od nás je to na Polanku pomalou chůzí cca hodinku cesty (po novém asfaltě, kdo zná zkratku, jde lesem ;)). Naše výprava započala okolo dvanácté hodiny, tedy okolo poledne.
Popadli jsme turistické hole, vodítko, postroj a psa a vzhůru do lesa.


Sendy se v lese moc líbilo, takže bylo třeba ji neustále hlídat, aby se nepustila po nějaké až příliš lákavé stopě (několikrát přes cestu přeběhla srnka).
Sněhu jsme si cestou užili až až a to hlavně proto, že pod vrstvou čerstvého sněhu se zákeřně schovával led jako benátský křišťál. Přestože jsme měli pořádnou obuv a hůlky (aspoň ze dvou třetin), klouzalo nám to a několikrát jsme málem padli na pozadí (jedné třetině, která neměla hůlky se to i podařilo).

Během léta bývá venku miska s vodou pro psy, případně o ni můžete požádat u baru, přes zimu je to trochu horší, ale kolem cesty je plno potůčků, kde se může pes napít.
Problém ale nastane ve chvíli, kdy se budete snažit dostat vašeho miláčka z třeskutých mrazů do tepla restaurace. Malý psík v klidu projde, ale naše, ač nevyrostlá, labradorka neměla naději. Snad kdybychom se tam neobjevili v době obědů (ačkoli i tak jsem uvnitř zaregistrovala několik menších chlupatých kuliček).

Co se občerstvení týče, přestože hospoda nebyla ani zdaleka plná (spíše opačně), na můj vkus trošku trvalo, než si nás někdo všiml. Na druhou stranu byla obsluha velmi milá a dokázala s námi i prohodit několik slov.
Vedle restaurace a hotelu je zde i plno dalších záležitostí, jako je například bazén, bowling, nebo lyžařská sjezdovka s vlekem (podle ohlasů vášnivých lyžařů ale nic moc).


Toliko nejspíše k Polance, uvidíme, kampak se vypravíme příště a jaké podmínky pro psy tam budou :).

Pohybu zdar!
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 31. ledna 2015 v 19:27 | Reagovat

Padat na pozadí je romantické. :)

2 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 31. ledna 2015 v 21:20 | Reagovat

[1]:A když to není tvoje pozadí, pak i vtipné. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama