Kdo si hraje, nezlobí

5. ledna 2015 v 17:12 | Prakticky - nepraktická |  Kočičí deníček

Nebo opačně?

Kocour nám začal systematicky odstrojovat stromeček. Sedne si k němu a opatrně vytahuje ozdoby. Všichni z toho máme obrovskou radost, hlavně tedy já, protože to po něm musím všechno uklízet.

Ale k tématu. Z předchozích přízpěvků je (aspoň občasným čtenářům) vcelku jasné, že můj kocourek je velmi hravý...
Dlouho jsem se utěšovala tím, že po kastraci se uklidní. Chcete něco vědět? Neuklidnil... Smějící se

K již zmíněnému zákroku došlo mezi svátky, v pondělí 29. 12. 2014. Byla jsem vcelku překvapená, že nás veterinář objednal (dopředu jsme volali), ale po pěti minutách v čekárně mě údiv opustil, nebo jej nahradilo ještě větší překvapení. Dveře veteriny se na chvíli nezastavily... někdo na očkování, jiný pro mastičku do uší pro psy nebo králíky, další na kontrolu po nemoci. A my a náš malý vyděšený uzlíček, schovaný v rohu přepravky.
Musel si chvilku počkat, byli jsme objednáni na 10, ovšem před námi se to trošku protáhlo. Zákrok trval všeho všudy necelou půlhodinku (i s uspáním), pak jsme si drobka odvezli zpáky do tepla domova. Nutno podotknout, že z tohoto dne už nic neměl - celý ho prospal, probudil se až večer. Jen pro informaci, kastrace kocoura necelých 500 Kč :).


Už je to víc, než týden, ovšem Kami je stále stejný raubíř. Několikrát mi rozbil puzzle (1000 dílků, 7 koťat ležících na růžovo-oranžové podložce pod růžovou dekou na růžovém pozadí... ano, i na mě trochu moc růžové, ale dary se neodmítají). Zřejmě žárlil, že těm placatým kočkám věnuju tolik pozornosti Smějící se.
Stromeček ho svými ozdobami láká stále stejně (nebo dokonce i víc), ale ještě stále věřím, že se časem zklidní... možná jsem naivní.

Taky vidíte ty ohníčky v očích...?

Rozhodla jsem se (a doufám, že naposled) změnit značku krmiva. Do oka mi, po pročtení několika odkazů na fóra z ifauny, padly jedny poměrně drahé, zato ale velmi kvalitní (jméno zmiňovat nebudu, nejsem reklamní agentura, kdyžtak mi napište o info Mrkající). Když jsem o tom diskutovala s babičkou (lépe řečeno, zmínila jsem se a ona tuto zmínku přetvořila na diskuzi), moc se jí to nepozdávalo, platit za pytel granulí přes tisícovku... Tak jsem se hecla a spočítala jsem si, kolik mě stojí jedna denní dávka stávajícího krmiva (cca 300 Kč za pytel) a kolik mě bude stát mnou zamýšlená značka.
Vzoreček je jednoduchý:

- můj kocour má 3 kila 30, to znamená, že mu dávám denně 50 g granulí (podle návodu na obalu krmiva).

Váha celého balení (převedeno na gramy) vydělená denní dávkou - také v gramech
například: 1750 : 50 = 35
Tak získáte počet denních dávek, na které vám balení vyjde.

Následně vydělíte cenu balení počtem porcí, například:
300 : 50 = 8,54...
A máte cenu za jednu porci ;). Nic těžkého, že?

A díky tomuto postupu jsem si dokázala uhájit koupi na pohled dražšího krmiva, které ale v přepočtu na denní dávku vyšlo o něco levněji, než právě na pohled levnější granule.


Co by člověk neudělal pro spokojenost své kočky, že? Hodiny a hodiny studování složení potravy, uzpůsobování domácnosti - na míru chlupatému miláčkovi, vstávání v jakoukoli denní dobu, kterou si kočka usmyslí, posluhování do aleluja, jen aby se veličenstvo nezlobilo... a hry bez hranic! Smějící se


Rovnou upozorňuju, že jakékoli pokusy o změnu v denním režimu kočky jsou předem určeny k neúspěchu, protože ona si stejně prosadí vše tak, jak sama chce (já kocourovi každé ráno v 5 otevírám dveře na chodbu a do kuchyně, jinak by mě nenechal dospat Usmívající se). No hlavně že on je spokojený a že mě víc těší, baví a rozesmívá, než aby mě rozplakával, nebo rozesmutněl. A to je právě ten důvod, proč ho prostě zbožňuju, ať už je, jaký je...

Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama