Kočičí pohled na věc

28. listopadu 2014 v 11:29 |  Kočičí deníček
Zdravím všechny, kdo se rozhodli sem zabloudit,

nejspíš všichni dobře ví, že se říká, že člověk nebydlí s kočkou, ale kočka s člověkem. U nás to platí téměř beze zbytku.

Když se všichni sejdeme u televize, kocour má největší díl sedačky (vždy samozřejmě nejlepší kus), když se podává jídlo, kocour dostává jako první.
Pokud se on rozhodne ráno vstávat v 6 hodin (bez ohledu na to, zda je víkend nebo běžný pracovní den), minimálně já musím také (ale to mňoukání a pomrukování stejně většinou vzbudí i zbytek :D). K tomuto ještě patří, že jakmile jsou všichni na nohou, kocour se, spokojen, vrací do svého pelíšku a jde spát (!).
Pochopitelně, když nemůže ven on (do mrazu ho pouštět nemíním, už tak mi pokašlával, když se mu jednou podařilo se proplížit), nepůjde nikdo a tak shrne koberec před vchodovými dveřmi a nikdo nemá šanci jít ani ven a ani dovnitř, dokud se koberec nespraví.
Pokud si lehne a to kamkoli, neexistuje, aby na něj někdo šlápnul, nebo to jen naznačil. To se okamžitě vztekne (ale my jsme silnější než on ;)). Ne, nebojte, nikdy bych neuhodila ani jinak neublížila zvířeti, takže ho jen zvedneme ze země a přemístíme.
Pokud se snažíme vyprovokovat ho ke hře, aby se celý den jenom tak neválel a nenudil, ve velkém množství případů se nám to nepodaří - proč by měl taky zvědat to své aristokratické pozadí, že?


A co se stane, když se chlupatý pan domácí dozví, že chci dělat něco jiného, než obdivovat jeho dokonalost? Myslím, že místo slov postačí následující snímek:


Takže, jestliže se chystáte pořídit si domů kočku, počítejte s tím, že se ukáže, že váš dům/byt vlastně není váš, ale vaší kočky, která vás uvnitř milostivě toleruje. Stejně tak vybavení uvnitř není nic jiného, než úžasná škrabadla, prolézadla a pelíšky (květiny se snažíme zachraňovat jak se dá, ale zatím se moc nedá...)

Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 1. prosince 2014 v 1:10 | Reagovat

Kočička nakupuje žrádlo na noťasu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama