Obojky jen pro psy...?

4. října 2014 v 14:51 |  Kočičí deníček
Ahoj,

od posledního zápisku se mnohé událo...


1. Kocourkovi začaly vypadávat mléčné zuby a prořezávají se zuby trvalé. Zjistila jsem to vlastně náhodou, když mi kocourek skočil po ruce a chtěl mě kousnout. Jenže místo kousání (ze hry) to připomínalo spíše žužlání, což mi přišlo, vzhledem k předešlým zkušenostem, dost zvláštní. Otevřela jsem mu tedy tlamičku a ejhle! Chyběl mu levý spodní zub!

2. Konečně jsem si (respektive kotěti) koupila laser. Stál mě necelou stokorunu, v ceně byly i baterie. Kocourek si s nepolapitelnou tečkou moc rád hraje a běhá, jako šílený, skáče, jako by se chtěl vysmívat gravitaci a neúnavně červený bod pronásleduje, jako pravý tygr. Při hře s laserem je ale třeba dávat opravdový pozor na to, abyste kočce neposvítili do očí a proto tato hračka rozhodně nepatří do ruky dětem! Po tom, co si s kočkou pohrajete, je taky fajn nabídnout jí i jinou hračku, kterou může chytit a "zakousnout", protože hra je pro kočku jako lov a jestliže si má šťastně hrát i nadále, měla by mít pocit úspěšného lovu, jinak ji to přestane bavit. Místo hračky se dá použít i pamlsek, chycená kořist v podobě hračky je však mnohem lepší.

3. Jak jste si možná na první fotografii všimli, Kamal dostal obojek. Koupila jsem ho z několika důvodů. Tím prvním bylo to, že nám občas večer vyběhne z domu na zahradu (kde se prohánějí dva psi) a my ho prostě nevidíme. Obojek má reflexní proužek, který usnadňuje nalezení uprchlíka. Také blízkost silnice mne znervózňovala a tak jsem se rozhodla pro tuto variantu ve víře, že když řidič uvidí na silnici kočku, přibrzdí, popřípadě zastaví, aby kočku nesrazil. Druhým důvodem je potřeba občas kocourka za něco chytit a trošku uklidnit, když se moc rozjede. Nechtěla jsem ho chytat za kůži nebo za nohy a tak jsem zvolila obojek. Když tedy Kami až moc lítá a hrozí, že by takto rozjařený ohrozil pěstovanou zeleň, přichytím si ho a chvíli držím a hladím/drbu. Jakmile se uklidní, zase ho pustím.

K otázce obojku se ještě jednou vrátím a to z toho důvodu, že předtím, než jsem ho nasadila Kamimu na krk, musela jsem provést jednu nezbytně nutnou úpravu: odstranit rolničku. Proč? Jednoduše proto, aby se mi kotě nezbláznolo. Mimochodem, ať jsem hledala jakkoli, obojek bez rolničky jsem jaksi nenašla... Vzhledem k tomu, že zvuk rolničky (aspoň mou) kočku nesmírně zajímá a hlavně, spojuje si ho s hrou, nechtěla jsem dopustit, aby s ním byl konfrontován i každou minutu svého života. Přiznávám, udělala jsem to i proto, abychom nezešíleli my, ostatní obyvatelé domu. Naštěstí byla rolnička jen hliníková a tak na její odstranění stačily i obyčejné nůžky. :) Mimochodem, stál mě 30 Kč.Do budoucna plánuju pořídit malý přívěšek s mým telefonním číslem, který k obojku připevním pro případ, že by se kocourek ztratil, jakmile se jednou rozhodne opět opustit teplo a bezpečí domu.

Pozn.: psi jsou na kočky zvyklí a nikdy by jim neublížili, ale rádi je prohánějí a když se náhodou zastaví, Sendy kočku popohání čumákem k dalšímu běhu...

S pozdravem,
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | E-mail | Web | 18. září 2017 v 15:31 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama