Uražená kočka

8. srpna 2014 v 14:06 |  Kočičí deníček
Vážení a milí,
urazila se na mě kočka. Jak se to povedlo? Docela jednoduše - koupila jsem jí obojek proti blechám a klíšťatům, který se jí vůbec nelíbí, nicméně je nezbytný, už jenom z toho důvodu, že ji nechci držet striktně doma, ale také občas vypustit na zahradu.

Ta sranda mě stála 138 Kč. Jenom to Kami uviděla, začala přede mnou utíkat, jako by tušila, o co jde. No sestra aspoň využila znalosti ze školy, použila fixační metodu na kočky a já mohla vesele nasazovat. Poté ustřihnout přebytečnou část a kočka mohla být vypuštěna. Kdybyste viděli tu střelu... ruská raketa by mohla závidět! Několikrát se pokusila obojek si sundat, ovšem neúspěšně a tak to vzdala, nicméně v nemilost upadla moje noha, kterou jsem měla svěšenou z pohovky. Skočila mi do ní a začala hryzat a škrábat. Držela jsem statečně, zakousnutá do vlastního rtu - zasloužila jsem si to. Takhle týrat moji kočenku - obojek jsem jí nasadila a ještě takový smradlavý!
No dnes už černý proužek kolem krku nosí druhý den a pomalu přestává vnímat, že ho vůbec má.

Také už jsem ji koupala. To je další kapitola sama o sobě. Naštěstí mě napadlo koupit suchý šampon a tak bylo naše společné utrpení opět o něco snazší.
Vzala jsem Kami do koupelny, kam se nebojí, dokonce sama leze dovnitř, když se někdo sprchuje a zírá na něj. Položila jsem ji do suché vany a nechala ji, aby si to trochu očichala. Pak stačilo kočku přichytit a na srst nastříkat šampon, rozetřít a osušit ručníkem. Nelíbilo se jí to, ale nijak zvlášť neprotestovala, což považuji za dobré znamení. Suchý šampon = dobrá volba! Doporučuji všem, kteří jsou při koupání kočky mokřejší, než ona. :)

Dnes ráno jsem vzala Kamalu ven, aby se taky trochu proběhla na čerstvém vzduchu a nepozorovala to pořád jenom z okna.Jako správný lovec se plížila trávou, aby vzápětí ulovila další mouchu (začnu jí to počítat...).Když vidím, jak je Kami už veliká, jímá mě nostalgie :D. Už to není to maličkaté chlupaté nic, co se mi vešlo do dlaně, ale pořád se ke mě hezky lísá a tulí se ke mě v posteli :).
S přáním mnoha krásných prázdninových zážitků,
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 8. srpna 2014 v 14:15 | Reagovat

máš nádhernou kočičku :D takhe vyváděl náš kocour, když jsme mu koupily oboječek :D
ps: nehodil by se ti někde hlas? :) Kdyby jo, stačí napsat do komentu na blog :) Kdyby se ti chtělo, můžeš pro mě a mého kocourka taky hlasovat, můžeš každou hodinu :) link na blogu :)

2 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 8. srpna 2014 v 14:33 | Reagovat

[1]: Ahoj,
jménem Kamaly děkuji za pochvalu, a jménem svým konstatuji, že jsem ráda, že nejsem jediná, na koho se urazila kočka :D. Hlasování nepotřebuji, ale pokud se něco takového naskytne, určitě se ozvu. Tvou výzvu jsem splnila, nicméně nebudu zde každou hodinu, v tomto krásném počasí by bylo vysedávání u počítače škodou ;).
S pozdravem,
Prakticky - nepraktická

3 wisdom-of-life wisdom-of-life | Web | 11. srpna 2014 v 16:28 | Reagovat

Taky to koupili psovi a hrozně dováděl. :D Ale prej to funguje tak aspoň tak. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama