Pierre Pevel - Meče kardinála de Richelieu

1. srpna 2014 v 17:07 |  Literatura
Draci v Paříži

Obrázek a podrobnější informace o vydavatelství, roce vydání apod. najdete zde.

Pierre Pevel (*1968)
- Přední francouzský spisovatel fantasy současnosti.
- Je autorem sedmi románů (prozatím).
- Držitel ocenění Grand Prix de l´Imaginaire a Prix Imaginales.

Děj
- Příběh se odehrává ve Francii 17. století.
- Bezpečnost království začíná ohrožovat tajemný spolek, který si říká Černý dráp.
- Hlavním hrdinou je mušketýr La Fargue, kerý je, se svými druhy, kardinálem de Richelieu povolán na pomoc Francii.
- Postupně odkrývají spiknutí a zrady.
- V příběhu figuruje také jistá nemoc, způsobená právě draky. Také se tam objevují míšenci draků s lidmi a samozřejmě také potomci prapředků - draků, již v lidské podobě.
Nebudu prozrazovat příliš, protože i to, co už jsem napsala je poměrně dost.

Kniha není v seznamu doporučené nebo povinné četby (překvapivě), ale jako letní čtení do nepříznivého počasí nebo na pláž je skvělá. Nenutí čtenáře moc uvažovat (pokud pomineme fakt, že občas tápu nad francouzskými jmény), není to nijak složité dílo, ale škoda je, že draci jsou zde jako ti zlí. Chtějí pomocí intrik ovládnout svět a každou jednu zemi. Ve Šanělsku už mají velkou moc a stálou "základnu", ve Francii se jim to ještě nepodařilo a o to jim v knize jde. Příběhy jednotlivých postav jsou dobře zpravované, ale úseky, jim věnované, by mohly být i trochu delší, než po dvou stránkách. Co se mi ale v knize zdálo nejdivnější byli malí dráčci, sloužící jako domácí mazlíčci. Jednoho takového měl i kardinál Richelieu (?).

Komu bych knihu doporučila? Rozhodně milovníkům fantasy s nádechem historie. Rozhodně ale nedoporučuji těm, kteří nedají na draky dopustit. Jak jsem již psala výše, jsou v pozici darebáků a zlounů, kteří chtějí světovládu. Chvíli také trvá, než se čtenář zorientuje v postavách, protože:
1) jich není úplně málo,
2) mají francouzská jména, takže než přeluštíte příjmení, už zapomenete jméno.

Takže, malé shrnutí. Jako oddechová kniha dobré (dokonce se mi, bez větší námahy, podařilo odtrhnout se od ní), investice asi 300 Kč nelituji, obálka hezká, bez dalšího papírového přebalu, který jinak spíše překáží, než aby pomohl. Text čtivý, písmenka přiměřeně velká, přímo dělaná k letnímu čtení. Tkže jen čtěte, zlepšuje to slovní zásobu, vyjadřovací schopnosti, povědomí o literatuře (a možná částečně i o historii) a skvěle zabíjí nudu :).

Vaše
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama