Koně, část druhá

28. srpna 2014 v 14:36 |  Výtvory umělecké
Vítám Vás v mé mini galerii.
Minule jsem ukazovala několik výplodů na téma kůň, dnes zde máme pokračování. Všechny obrázky, které zde uvidíte, jsou čerstvé, vytvořené během minulého týdne, tedy období od 18. do 24. srpna.

Prvním obrázkem je trojice mladých koní na louce. Kresleno pastelkama na formát A4. Kdybych věděla, kolik práce mi dá napasovat tam ty neposedy tak, aby se všichni vešli, asi bych se do toho ani nepouštěla. Jinak, žádná barva není úplně jednoznačná, na jednu hnědou bylo třeba i 4 pastelek různých barev.
Papír je lehce zkroucený, proto je ten jeden roh tak trochu mimo. Jinak, udělala jsem si tam okraje, nahoře a dole po 2 cm, v bocích po 1 cm.

Druhým obrázkem je uhlem kreslená hlava koně. Na to, jak vypadá jednoduše, jsem se s ní mazala něco kolem hodiny...
Ujištění pro všechny, i ta hnědá barva v oku je uhel ;) (ani netušíte, jak je těžké kreslit oko uhlem...).

Třetí obrázek je, stejně, jako předešlé dva, formát A4, opět pastelka, jde o klisnu s hříbětem a opět, žádná barva není čistě jedna pastelka (až na oblohu, v trávě jsou barvy dokonce 4 :D).

Následující výtvor je kreslen akvarelovýma pastelkama a doplněno tuží.

Pro dnešek posledním dílem je kůň v poli slunečnic, formát A3, suchý pastel.
Tenhle obrázek mi trval ze všech nejdéle, strávila jsem nad ním skoro 3 hodiny, ale výsledek je podle mě uspokojivý. A jen tak mimochodem, kdo byste chtěli zkusit kreslit koně ve slunečnicích, vezměte si k tomu raději pastel olejový/mastný, nebo pastelky, protože jestliže zvolíte suchý pastel, budete se neskutečně rozčilovat a mlátit se do hlavy. Proč? Skuste objet suchým pastelem (a následně ho rozmazat) v prostorech mezi okvětními lístky... I mě tam občas zůstala tzv. svatozář, tedy bílá, nerozmazaná, nebo málo rozmazaná místa.

Který motiv nebo část Vašich obrazů a děl Vám dělala největší problémy?
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 protiva protiva | E-mail | Web | 26. května 2015 v 15:58 | Reagovat

Jojo, suchý pastel ti fakt sedí :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama