Procházky se psem - U řeky

18. července 2014 v 18:17 |  Naši mazlíčci
Ahoj,
doufám, že si všichni léto a teplo užíváte stejně, jako já. Jeden známý nedávno trefně poznamenal, že "takové mrazy už dlouho nebyly."

Jako správní léta-si-užívači už jsme stihli stanovat, vyhřát bazén na teplotu až 34° a také chodíme se psem k vodě. Ze začátku se Sendy moc nechtělo, ale po několika procházkách a koupání se jí to zase zalíbilo (tento rituál musíme opakovat každý den, protože máme doma labradora, který nerad plave...)

I tak ale nechce do hluboké vody, leda, že jí hodíme balónek (pro který jde jen za úplatu) nebo piškot (to je ta úplata).


Pokud se vám zdá, že je voda v řece nějaká kalná, pak vás zrak bohužel nešálí. I přesto, že řeka Olše patří do CHKO, už několik let ji kalí práce prováděné v jejím povodí na území sousedního Polska. Dokonce je tato oblast prohlášena za "evropsy významnou lokalitu", ale nikdo nehne ani prstem, aby situaci nějak urovnal, nebo aby zjistil, co se děje. Před tím, než začaly práce (už si málem ani nepamatuju, kdy naposledy byla voda čistá) se sem vraceli raci, viděla jsem i černého čápa, ale nyní je u řeky poměrně mrtvo. Raka se nám podařilo zahlédnout už jen v potoce, který vytéká z lesa, v samotné Olši už se drží pouze nějaké malé ryby a hmyz.

Ani to ale nemůže zkazit radost z hezkého počasí a hlavně z prázdnin a hlavně
"Mějte dobrou náladu. Ta za vás sice vaše problémy nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít" (Jan Werich)


Prakticky-nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama