Koně a jezdecký sport aneb, co očekávat?

14. července 2014 v 22:08 |  Koně a jezdecký sport
Myslím si, že je scela jasné, že jsem velký milovník zvířat. Doma máme psa, dvě kočky, potkana a prošli jsme si i érou chovu králíků, ovcí a krůt (mimo jiné). Taktéž je pravda, že jsem nadšenec do koní a jezdeckého sportu a vůbec, všeho, co ke koním patří. Kromě teoretických znalostí a nadšeného sledování přenosů dostihových dní na ČT1 a návštěv dostupných soutěží se nebráním ani vsednutí do sedla. Právě naopak, dokud jsem měla kde, pravidelně jsem jezdila (i když "jen" rekreačně).

V této rubrice a pak v rubrikách Kůň v historii, Česká plemena (vlastenectví zdar) a Sport bych chtěla přiblížit úlohu koně v historii (a to byste se někdy divili, jakou roli hráli), seznámit čtenáře s plemeny známými, ale i s těmi, o kterých možná ještě neslyšeli a s pravidly jezdeckých disciplín.

U mě je takové malé nepsané pravidlo (možná jste si toho už všimli), že nepoužívám cizí obrázky a fotografie. Proto spíše než obrázky naleznete odkazy na stránky fotografů (např. Christiane Slawik) nebo hřebčínů a stájí, popřípadě pořadatelů akcí. Výjimečně, pokud se nachomýtnu někde na závodech, připojím k článku vlastní výrobu.

Pokud budu vycházet (a to určitě budu) z literatury, vždy uvedu na začátku článku, z jaké. Nejčastěji a asi i nejhojněji budu využívat svůj malý osobní archiv časopisu Jezdectví, který jsem sbírala od roku 2007 až po asi duben 2014. Pak mi skončilo předplatné a já se ještě nerozhoupala k tomu, abych jej obnovila :). Může se stát, že se odkážu i na knihy, nebo jiné časopisy, popřípadě na záznam z přímého přenosu v televizi.

Doufám, že se u čtení mých článků dobře pobavíte a že se aspoň občas dozvíte něco nového.
Vaše
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama