Nesmyslné zákony

30. června 2014 v 11:26 |  Postřehy odjinud
Zdravím všechny, kdo se chystají na přečtení tohoto přízpěvku.

Vzhledem k tomu, že venku leje, jako z konve, rozhodla jsem se prolistovat svým soukromým archivem časopisu Jezdectví. V dubnovém čísle z roku 2008 jsem narazila na něco, nad čím zůstává rozum stát. Magdaléna Straková se zde zabývala nesmyslnými zákony pro koně, které platily (a možná některé ještě platí) v Americe. Rozhodla jsem se zprostředkovat zde několik z nich jako demonstrativní vzorek. Hezky se bavte.

Náš první exemplář je z roku 1907 z Cumberland Country v Tennessee:
Rychlost jízdy na koni po silnici je omezena na 5 km/h, to však platí pouze do té doby, než jezdec spatří soudního zřízence, který vypadá, že v posledních třiceti dnech neměl žádný drink - potom je jezdec oprávněn ujíždět tak rychle, jak jen dovede.

Hartsville, Illinois:
Je trestné jezdit na ošklivém koni.

Wolf Point v Montaně:
Žádný kůň nesmí chodit na veřejnsti bez toho, aby jeho majitel měl na sobě ohlávku.

Basalt, Nevada:
Muži, jedoucí na koni, nesmí mezi 7 hodinou ranní a 7 hodinou večerní, jíst cibuli.

Clearbrook, Minnesota:
Ženám není dovoleno jezdit s podpatkem vyšším než 3,5 cm. Jet tak mimo, tohle někdo zkoušel? Vždyť s podpatkem se snad ani jezdit nedá... klobouk dolů před dámou, která to udělala.

1899, Waverly, Kentucky:
Kdokoli jedoucí na koni na veřejnosti a nosící při tom nějaké zařízení nebo věc připevněnou k hlavě, vlasům nebo pokrývce hlavy, jež je schopna probodnout tělo jiné osoby, pokud by s ní přišla do kontaktu, a není zajištěno, aby se tak nestalo, musí být prohlášen za výtržníka.

A pro dnešek posledním kouskem je zákon z Budds Creek v Marylendu:
Koním je zakázáno spát ve vaně, pokud s nimi nespí rovněž jejich jezdec.

V článku je toho samozřejmě mnohem více, ale sem jsem dala, jak už bylo řečeno, reprezentativní vzorek. Snad jsem vás co nejvíce pobavila, když už k nám není vlídné ani to počasí (a to jsou prázdniny, safra). Užijte si den, jak nejlépe umíte a snad se nebe nad námi umoudří a příjde pořádné léto.

Zdraví
Prakticky - nepraktická
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama