Nejdelší cesta

24. června 2014 v 22:44 |  Kočičí deníček
Vítám všechny u druhého dílu kočičího deníčku.
Vše, co jsem potřebovala, už mám nějakou dobu doma, jenom ta kočka mi tu chyběla. Už jsem měla jednu vyhlídnutou a zamluvenou, a konečně dorostla natolik, abych si ji mohla odvést domů. Cesta, která by mi normálně trvala něco málo přes půl hodiny se jaksi protáhla na celý den... Jak se to mohlo stát? Jednoduše - jela jsem s rozvozem materiálu firmy Lekon komínivé systémy, s. r. o. Více najdete zde.

Ke kamarádce mé kamarádky ze základní školy (jak se ty kontakty hodí, co?) jsem se dostala až kolem páté odpoledne. Moje krásná čistokrevná kočička rasy pouliční směs už na mě čekala se svými sourozenci v provizorní ohrádce, aby neutekli pod seno, odkud bychom je jen velmi těžko dostávali. Předání kotěte do mých rukou přihlížela i matka koťátek. Odloučení od rodiny bylo tak rychlé, že trvalo bezmála 15 minut, než si kočička uvědomila, že je něco špatně. To už se ale vezla v prostorné, vycpané přepravce a ani mňoukání jí nepomohlo.

Doma dostala čas na to, aby se trochu rozkoukala a otrkala. Potom jí byl ukázán kočičí záchod, který také okamžitě využila - doufám, že nebudu muset nijak často uklízet dům, začátek je slibný... Stále ještě občas mňouká a hledá maminku, ale jde o čím dál menší snahu.

Několik dalších hodin trvá, než se rozhodne prozkoumat zbytek domu, ne pouze bezprostřední okolí přepravky, která se stala jejím dočasným úkrytem (aspoň nebude mít později problém vlést dovnitř). Je sice třeba malého povzbuzování, ale nakonec se kotě odváží překročit práh a projít si celý dům (pohovku v obýváku nevyjímaje).

Unavená novými zážitky zkonzumuje porci granulí, které jsem jí nasypala, napije se vody a stočí se mi do klína (během čehož píšu tento článek). Nad jménem, které kočce dám ještě nejsem plně rozhodnuta a musím si to ještě nechat projít hlavou, ikdyž několik tipů už mám...

Dobrou noc a sladké sny,
Prakticky - nepraktická (a její nová kočka)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama